||
C

CARTING EIENDOM ANS854 748 092

Udlejning
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Måltrostveien 7 4626 KRISTIANSAND S, Norge

CARTING EIENDOM ANS

Lukket 24. juli 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 19. feb. 1995 til 24. jul. 2024
Type
Ansvarligt selskab med solidarisk ansvar
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
300.000
NOK
Årsresultat 2022
195.137
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.339.258
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Kontaktperson-
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig), Bestyrelsesmedlem-
K
KVARENG INVEST AS
Deltager med solidarisk ansvar (fuldt ansvarlig)-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
300.000
Samlet årsresultat
195.137
Samlede aktiver
2.425.417
Samlet gæld
1.086.160
Samlet egenkapital
1.339.258

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
300.000
Samlede driftsomkostninger
44.863
Driftsresultat
255.137
Finansielle indtægter/omkostninger
-60.000
Resultat før skat
195.137
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
195.137

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.033.429
Samlede omsætningsaktiver
391.988
Samlede aktiver
2.425.417
Kortfristet gæld
86.160
Langfristet gæld
1.000.000
Samlet gæld
1.086.160
Indskudt kapital
108.989
Overført overskud
1.230.269
Samlet egenkapital
1.339.258
Samlet egenkapital og gæld
2.425.418

Ikke-finansielle selskaber
2300
Personlige foretak
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt