||
H

HAUGEVEIEN AS928 540 766

Fast ejendom
Aktieselskab
Møllegaten 12 3111 TØNSBERG, Norge

HAUGEVEIEN AS

Lukket 31. oktober 2024
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 13. jan. 2022 til 31. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
2.233.839
NOK
Årsresultat 2023
375.037
NOK
Samlet egenkapital 2023
30.000
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 24. jun. 2024

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
2.233.839
769.950
Samlet årsresultat
375.037
-218.049
Samlede aktiver
26.514.378
25.958.502
Samlet gæld
26.484.378
26.146.551
Samlet egenkapital
30.000
-188.049

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
2.233.839
769.950
Samlede driftsomkostninger
411.387
224.623
Driftsresultat
1.822.452
545.327
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.403.137
-763.376
Resultat før skat
419.315
-218.049
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
44.278
0
Samlet årsresultat
375.037
-218.049

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
26.296.719
25.835.432
Samlede omsætningsaktiver
217.659
123.070
Samlede aktiver
26.514.378
25.958.502
Kortfristet gæld
551.607
648.041
Langfristet gæld
25.932.771
25.498.510
Samlet gæld
26.484.378
26.146.551
Indskudt kapital
30.000
30.000
Overført overskud
0
-218.049
Samlet egenkapital
30.000
-188.049
Samlet egenkapital og gæld
26.514.378
25.958.502

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom