||
P

P & A EIENDOM AS924 781 327

Udlejning
Aktieselskab
Aronnesveien 162 9514 ALTA, Norge

P & A EIENDOM AS

Lukket 12. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 19. mar. 2020 til 12. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.699.875
NOK
Årsresultat 2022
-160.284
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.327.213
NOK
Sidst opdateret: 26. apr. 2023

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.699.875
Samlet årsresultat
-160.284
Samlede aktiver
4.083.569
Samlet gæld
2.756.356
Samlet egenkapital
1.327.213

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.699.875
Samlede driftsomkostninger
1.766.595
Driftsresultat
-66.720
Finansielle indtægter/omkostninger
-138.774
Resultat før skat
-205.494
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-45.210
Samlet årsresultat
-160.284

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
97.820
Samlede omsætningsaktiver
3.985.749
Samlede aktiver
4.083.569
Kortfristet gæld
1.913.477
Langfristet gæld
842.879
Samlet gæld
2.756.356
Indskudt kapital
373.200
Overført overskud
954.013
Samlet egenkapital
1.327.213
Samlet egenkapital og gæld
4.083.569

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt