Roller
Ledning
| Namn | Roll | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Aktier |
|---|---|---|---|---|
| Verkställande direktör | 1 681 200 | 5 945 771 | 100 % direkt | |
| Verkställande direktör | 3 003 225 | 4 554 898 | 100 % indirekt | |
| Verkställande direktör | 18 006 860 | 4 941 613 | 55 % indirekt | |
| Verkställande direktör | - | 59 853 895 | 50 % indirekt | |
| Verkställande direktör | 1 200 000 | 6 172 057 | 50 % indirekt | |
| Verkställande direktör | 420 000 | 2 262 833 | 50 % indirekt | |
| Verkställande direktör | 225 318 184 | 42 767 621 | 4.07 % indirekt | |
| Verkställande direktör | 601 056 | 5 833 683 | - |
Styrelseposter
| Namn | Roll | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Aktier |
|---|---|---|---|---|
| Ordförande | 1 681 200 | 5 945 771 | 100 % direkt | |
| Ordförande | 3 003 225 | 4 554 898 | 100 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 18 006 860 | 4 941 613 | 55 % indirekt | |
| Styrelseledamot | - | 59 853 895 | 50 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 1 200 000 | 6 172 057 | 50 % indirekt | |
| Ordförande | - | −149 437 | 50 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 420 000 | 2 262 833 | 50 % indirekt | |
| Ordförande | 830 757 | 1 202 452 | 40 % indirekt | |
| Ordförande | - | 23 375 | 27.5 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 5 652 860 | 1 725 384 | 25.5 % indirekt | |
| Styrelseledamot | - | - | - | |
| Styrelseledamot | 601 056 | 5 833 683 | - | |
| Styrelseledamot | - | −119 629 | - | |
| Ordförande | 5 906 528 | 706 229 | - |
Senast uppdaterad: 13 maj 2026
Relaterade branscher
6Direkta relationer
5Aktier ägda av Henning Mauritzen Løvås
| Namn | Aktieklass | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Dela |
|---|---|---|---|---|
Ordinære aksjer | 1 681 200 | 5 945 771 | 100 % direkt | |
3 003 225 | 4 554 898 | 100 % indirekt | ||
18 006 860 | 4 941 613 | 55 % indirekt | ||
0 | 59 853 895 | 50 % indirekt | ||
1 200 000 | 6 172 057 | 50 % indirekt | ||
0 | −149 437 | 50 % indirekt | ||
420 000 | 2 262 833 | 50 % indirekt | ||
830 757 | 1 202 452 | 40 % indirekt | ||
0 | 23 375 | 27.5 % indirekt | ||
5 652 860 | 1 725 384 | 25.5 % indirekt | ||
0 | 2 162 353 | 8.33 % indirekt | ||
S Stängt | 0 | 24 430 | 4.07 % indirekt | |
98 678 198 | 21 063 082 | 4.07 % indirekt | ||
26 816 562 | 17 648 443 | 4.07 % indirekt | ||
K | 26 751 811 | 30 000 | 4.07 % indirekt | |
69 667 095 | 190 282 841 | 4.07 % indirekt | ||
439 761 678 | 21 824 568 | 4.07 % indirekt | ||
18 350 455 | 848 336 | 4.07 % indirekt | ||
225 318 184 | 42 767 621 | 4.07 % indirekt | ||
72 127 682 | 4 580 628 | 4.07 % indirekt | ||
135 900 829 | 11 642 002 | 4.07 % indirekt | ||
302 007 162 | 12 466 453 | 4.07 % indirekt | ||
6 321 378 | −96 362 | 4.07 % indirekt | ||
0 | 19 441 579 | 2.92 % indirekt | ||
203 858 | 5 363 582 | 1.76 % indirekt | ||
1 901 679 | −261 306 | 1.23 % indirekt | ||
T Under likvidation | 1 082 500 | 598 607 | 1.23 % indirekt | |
0 | 2 434 933 | 1.23 % indirekt | ||
Ordinære aksjer | 26 000 000 | 1 703 000 000 | < 0.01 % direkt | |
Ordinære aksjer | 667 619 000 | 679 587 000 | < 0.01 % direkt | |
Ordinære aksjer | 42 664 675 | 158 701 456 | < 0.01 % direkt |
Begränsat till direkta ägarpositioner på 0,5 % eller mer.
Senast uppdaterad: 30 okt. 2026