Roller
Ledning
| Namn | Roll | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Aktier |
|---|---|---|---|---|
| Verkställande direktör | - | 40 957 605 | 100 % direkt | |
| Verkställande direktör | 99 673 | 613 346 | 70 % indirekt |
Styrelseposter
| Namn | Roll | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Aktier |
|---|---|---|---|---|
| Ordförande | - | - | 100 % direkt | |
F Stängt | Ordförande | - | 77 918 176 | 100 % indirekt |
B Stängt | Ordförande | - | 77 683 000 | 100 % indirekt |
| Ordförande | - | 40 957 605 | 100 % direkt | |
| Ordförande | 99 673 | 613 346 | 70 % indirekt | |
| Ordförande | 240 000 | 341 447 078 | 70 % indirekt | |
O Under likvidation | Ordförande | - | 975 310 | 54.13 % indirekt |
| Ordförande | 1 200 259 | −8 810 895 | 40 % indirekt | |
| Ordförande | 6 065 196 | −6 553 429 | 40 % indirekt | |
| Ordförande | - | −1 153 239 | 35 % indirekt | |
| Ordförande | 530 590 | 761 461 | 35 % indirekt | |
| Ordförande | 72 632 310 | 7 764 189 | 27.08 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 2 199 548 | −6 948 680 | 14.83 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 15 792 544 | 15 240 237 | 11.73 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 408 183 000 | 714 593 000 | 3.62 % indirekt | |
| Styrelseledamot | 408 183 000 | 716 468 000 | 3.62 % indirekt | |
| Ordförande | 42 459 005 | 301 315 485 | 3.1 % indirekt | |
S Stängt | Styrelseledamot | 27 592 017 | 10 748 946 | - |
| Ordförande | - | 77 729 254 | - | |
| Styrelseledamot | 167 721 517 | 340 709 966 | - | |
B Stängt | Styrelseledamot | - | −196 150 | - |
| Ersättare | 90 000 | 60 924 265 | - |
Senast uppdaterad: 17 feb. 2026
Relaterade branscher
6Direkta relationer
5Aktier ägda av Erik Langaker
| Namn | Aktieklass | Total rörelseinkomst | Totalt eget kapital | Dela |
|---|---|---|---|---|
Ordinære aksjer | 0 | 40 957 605 | 100 % direkt | |
Ordinære aksjer | 0 | 0 | 100 % direkt | |
A-aksjer B-aksjer | 1 088 134 1 088 134 | 33 512 981 33 512 981 | 0.03 % direkt < 0.01 % 0.13 % direkt < 0.01 % | |
F Stängt | 0 | 77 918 176 | 100 % indirekt | |
B Stängt | 0 | 77 683 000 | 100 % indirekt | |
99 673 | 613 346 | 70 % indirekt | ||
240 000 | 341 447 078 | 70 % indirekt | ||
O Under likvidation | 0 | 975 310 | 54.13 % indirekt | |
1 200 259 | −8 810 895 | 40 % indirekt | ||
6 065 196 | −6 553 429 | 40 % indirekt | ||
0 | −1 153 239 | 35 % indirekt | ||
530 590 | 761 461 | 35 % indirekt | ||
72 632 310 | 7 764 189 | 27.08 % indirekt | ||
4 660 742 | 30 121 | 27.08 % indirekt | ||
0 | 26 421 | 17.44 % indirekt | ||
2 199 548 | −6 948 680 | 14.83 % indirekt | ||
27 530 820 | 12 792 864 | 13.88 % indirekt | ||
15 792 544 | 15 240 237 | 11.73 % indirekt | ||
C Stängt | 629 707 | −3 418 305 | 11.65 % indirekt | |
408 183 000 | 714 593 000 | 3.62 % indirekt | ||
408 183 000 | 716 468 000 | 3.62 % indirekt | ||
42 459 005 | 301 315 485 | 3.1 % indirekt | ||
1 913 672 | 10 992 962 | 2.12 % indirekt | ||
2 027 216 | 33 942 708 | 1.56 % indirekt | ||
17 238 275 | −7 350 188 | 1.56 % indirekt |
Begränsat till direkta ägarpositioner på 0,5 % eller mer.
Senast uppdaterad: 30 okt. 2026