STANGNES BILSKADE AS
Operating
Karosseriarbeid, vedlikehold og reparasjon av motorvogner, samt annen
virksomhet som naturlig faller innenfor dette. Herunder delta i andre
selskaper.
Karosseriarbeid, vedlikehold og reparasjon av motorvogner, samt annen
virksomhet som naturlig faller innenfor dette. Oppretting og lakkering
av motorvogner.
Organisasjon
- Daglig leder
- SH
Simen Høybakk1990
- Styreleder
- MM
Marius Molund1978
- År siden etablering
- 4 år
- siden 2. mars 2022
- Type
- Aksjeselskap
- MVA-registrert
- Ja
- Antall ansatte
- 17
Eierskap
- Antall aksjer og aksjeklasser
- 4 000
- 1 aksjeklasse
- Totalt antall aksjonærer
- 4
- selskaper
Økonomi
- Sum driftsinntekter 2025
- 41 319 559
- NOK
- Årsresultat 2025
- 4 477 118
- NOK
- Sum egenkapital 2025
- 1 685 603
- NOK
Sist oppdatert: 13. okt. 2026
Ledelse
Administrasjon og ledelse
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
SH 1990 | Daglig leder/administrerende direktør | - |
Styre
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
MM 1978 | Styreleder | 8.93 % indirekte |
JH | Styremedlem | 16.5 % indirekte |
PI 1953 | Styremedlem | 32.73 % indirekte |
SM | Styremedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
| Revisor | - |
Topp 10 individuelle eiere
| Navn | Rolle | Aksjer |
|---|---|---|
PI 1953 | Styremedlem | 32.73 % indirekte |
SM | - | 17.76 % indirekte |
JH | Styremedlem | 16.5 % indirekte |
MM 1978 | Styreleder | 8.93 % indirekte |
MM 1980 | - | 8.93 % indirekte |
GI | - | 8.93 % indirekte |
LG 1983 | - | 6 % indirekte |
Sist oppdatert: 20. mai 2026
Eierskap
Organisasjonens eiere
| Navn | Aksjeklasser | Totalt antall aksjer | Andel |
|---|---|---|---|
| Ordinære aksjer | 1 040 | 26 % | |
| Ordinære aksjer | 1 000 | 25 % | |
| Ordinære aksjer | 1 000 | 25 % | |
| Ordinære aksjer | 960 | 24 % |
Sist oppdatert: 25. sep. 2026
Økonomi
i NOK
Oppsummering
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Sum driftsinntekter | 41 319 559 | 37 373 701 | 29 370 295 | 120 942 |
Årsresultat | 4 477 118 | 382 844 | −4 207 425 | −2 312 482 |
Sum eiendeler | 22 452 889 | 19 912 180 | 20 372 025 | 3 743 444 |
Sum gjeld | 20 767 286 | 22 703 695 | 23 546 383 | 6 610 377 |
Sum egenkapital | 1 685 603 | −2 791 514 | −3 174 358 | −2 866 933 |
Driftsregnskap
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Sum driftsinntekter | 41 319 559 | 37 373 701 | 29 370 295 | 120 942 |
Sum driftskostnader | 35 517 362 | 35 723 848 | 32 572 687 | 3 075 810 |
Driftsresultat | 5 802 197 | 1 649 853 | −3 202 391 | −2 954 867 |
Finansutgifter/inntekter | −1 122 783 | −1 267 009 | −1 007 848 | −9 252 |
Resultat før skatt | 4 679 415 | 382 844 | −4 210 239 | −2 964 119 |
Sum skatt og ekstraordinære inntekter/utgifter | 202 297 | 0 | −2 814 | −651 637 |
Årsresultat | 4 477 118 | 382 844 | −4 207 425 | −2 312 482 |
Balanse
| År | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Sum anleggsmidler | 13 370 021 | 13 002 130 | 14 913 597 | 3 130 058 |
Sum omløpsmidler | 9 082 868 | 6 910 050 | 5 458 428 | 613 386 |
Sum eiendeler | 22 452 889 | 19 912 180 | 20 372 025 | 3 743 444 |
Kortsiktig gjeld | 10 850 117 | 12 023 309 | 11 972 706 | 6 607 563 |
Langsiktig gjeld | 9 917 169 | 10 680 386 | 11 573 677 | 2 814 |
Sum gjeld | 20 767 286 | 22 703 695 | 23 546 383 | 6 610 377 |
Innskutt egenkapital | 50 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 100 000 |
Opptjent egenkapital | 1 635 603 | −6 791 514 | −7 174 358 | −2 966 933 |
Sum egenkapital | 1 685 603 | −2 791 514 | −3 174 358 | −2 866 933 |
Sum egenkapital og gjeld | 22 452 889 | 19 912 180 | 20 372 025 | 3 743 444 |
Klassifisering
21st selskapsklassifisering
BETA
Industrielt datterselskap
Organisasjonstype
Aksjeselskap
Institusjonell sektorklassifisering
INNL
Innenlandske sektorer
A_IKKE-FIN
Ikke-finansielle foretak
2100
Private aksjeselskaper mv.
Standard industriklassifisering